Квест "Захищаємо дітей разом!"
15 січня 2025 року Старобросковецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів долучився до квесту-марафону «Захищаємо дітей разом!». Учасники якого проходили тематичні станції, які розкривали питання захисту прав дитини, зокрема, як діяти в разі небезпеки чи порушення прав, а саме квест включав 6 станцій:
1. Станція «Я маю право».
Педагог-організатор Кордубан О.К.. ознайомила учнів 5-11 класів з основними положеннями та статтями Конвенції ООН про права дитини, розігрувались ситуації, в яких їх порушували. Окрім того, розгадували ребуси та кросворд, в якому було зашифровано назви заходів з охорони здоров’я дітей в Україні.
Учні 1 - 4 класів були залучені у Станції "Я маю право", де класні керівники 1 класу Євгенія Вікторівна та 4 класу Клавдія Петрівна, проводили з початківцями відгадування ребусів, відповідно до назв станцій. А Маніліч Ж. С.-класний керівник 3 класу повторили з учнями права дітей та обговорила ситуації по картинках з казок про порушення прав дітей.
2. Станція «Безпечний інтернет».
Вчитель інформатики Марутяк Л.І., класні керівники 9 класу – Пергул О.Д. та 11 класу – Керстинюк А.Т., продовжили квест-марафон на 2 станції та ознайомилися з правилами безпечного користування Інтернетом, захисту від кібербулінгу, вчилися виявляти небезпеки на фейкових вебсторінках.. Навчання дітей розпізнавати фейкові небезпеки на вебсторінках — це важливий елемент цифрової грамотності, адже це допоможе дітям не лише уникнути фейків, але й стати відповідальними користувачами цифрового простору.
3. Станція «Стоп насильству».
ЗВР Ольга ПЕРГУЛ подала старт квесту-марафону на 3 станції, де нагадала учням 9-11 класів про види насильства, ознаки небезпеки та як звертатися по допомогу. Здобувачі освіти із зацікавленістю здійснювали розбір реальних кейсів "Що робити, якщо...?" Дана активність дозволила учням не лише отримати інформацію, але й практично відпрацювати навички виявлення та протидії насильству; допомогла на практиці відчути, як важливо вчасно реагувати та вчиняти правильні моделі поведінки у складних ситуаціях.
4. Станція «Захисти себе»
Учні 2 та 5-11 класів були залучені у проходженні даної станції. Беднарська М.Л. з учнями 2 класу провела бесіду " Вчимося захищатися від небезпеки", метою якої стало поглиблення знань учнів щодо надзвичайних ситуацій природного, соціально-політичного спрямування, причин їх виникнення, ознайомила дітей з правилами поведінки під час надзвичайних ситуацій та способами захисту. Класний керівник 5 класу Колодзій А.А. із учнями 5-11 класів, розглянули правила поведінки в небезпечних ситуаціях, провели рольові ігри з моделями дій у разі викрадення чи погроз.
5. Станція «Довіра та підтримка»
Класний керівник 8 класу Прунь О.А., розповіла учням про гарячі лінії, центри підтримки дітей і молоді, створили постера «Куди звертатися за допомогою».
6. Станція «Діти й мир: Запобігаємо участі у збройних конфліктах»
Вчитель історії Керстинюк А.Т. провів бесіду на тему «Залучення дітей до участі у збройних конфліктах: кримінально-правовий і кримінологічний аспекти», де учні 7-11 класів мали змогу переглянути та обговорити презентацію. Під час якої було порушено питання як запобігти вербуванню та не стати жертвою вербувальників, використанню, участі дітей у бойових діях та збройних конфліктах, запобігання грубим правопорушенням проти дітей та їх захисту.
Заходи пройшли цікаво та пізнавально, діти отримали великий досвід як вберегтись від небезпеки.