Новини
1000 днів нації з великим серцем
1000 днів очікувань та сподівань
1000 днів світла в темні часи
1000 днів спротиву, люті та болю
1000 днів надії
З метою вшанування важливої дати — 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, сьогодні у закладі організовано години спілкування, бесіди, круглі столи та виставку тематичних малюнків «1000 днів спротиву – 10 років.
Дякуємо за кожен новий день Захисникам України!
Разом до Перемоги!
Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Це поняття дуже широке і поєднує різні аспекти. З метою підвищення рівня обізнаності щодо проблем психічного здоров’я, забезпечення психологічної складової організації освітнього середовища, створення умов, що сприятимуть розвитку особистості кожної дитини, збереженню здоров’я та формуванню готовності до самостійного життя у закладі було проведено низку заходів практичним психологом. Під час яких діти мали можливість навчитися розпізнавати свої емоції та знаходити способи їх опанувати, справлятися з емоційними та стресовими ситуаціями.
Свято осені в дошкільній різновіковій групі — це незабутня подія, яка наповнена яскравими барвами, радісними моментами та пізнавальними іграми. Сьогодні в дошкільній різновіковій групі відбулося справжнє осіннє свято, на якому малюки мали змогу насолодитися атмосферою цієї пори року. Вихователі підготували для дітей захоплюючу програму. Особливу атмосферу створювало і смачне пригощання, яке стало невід'ємною частиною святкової програми та додало ще більше радості. Це також стало чудовою нагодою для батьків бачити, як їхні діти ростуть, вчаться і отримують нові враження від спільної діяльності. Всі разом вони пережили незабутні моменти, які зробили цей день особливим.
Медіаграмотність сьогодні є важливою навичкою, оскільки вміння критично сприймати медіа та створювати медіаконтент стає невід’ємною частиною цифрового суспільства. Протягом Тижня медійної та інформаційної грамотності в закладі було проведено ряд заходів для здобувачів освіти різних вікових категорій: для 1-2 класів - ігрове заняття "Безпека в Інтернеті"; для 3 класу виховна година «Медіаграмотність» (Маніліч Ж.С.);
- години спілкування «Моя медіаграмотність» - 4 клас (Борденюк К.П.); "Як розвивати медіаграмотність учнів" (6 клас), «Мій Медіапростір» 7 клас (Кордубан О.К.);
- розмова про медіаграмотність, обговорено презентацію та відео то темі – 5 клас (Колодзій А.А.);
- тематичний урок з медіаграмотності» - 9- 10 клас (Пергул О.Д., Марутяк Л.І.); відеолекторій «Безпека персональних даних. Безпечний інтернет» (5-11 класи)
07 листопада для учнів 9 та 10 класів був проведений тематичний урок з медіаграмотності, організований Марутяк Л.І. та Пергул О.Д. Учні мали змогу з’ясувати, що така медіаграмотність і чому вона є важливою для кожної людини в умовах інформаційного суспільства. Під час уроку вони ознайомилися з основами медіаграматики, принципами безпеки в Інтернеті та отримали знання про переваги та недоліки різних типів медіа.
Особливу увагу було приділено навчальному розпізнаванню фейків і маніпуляцій, які часто поширюються в медіапростір. Учні вивчали, як виявляти маніпуляції в новинах і рекламі, а також обговорили способи перевірки фактів та достовірності інформації. Цей урок допоможе школярам краще орієнтуватися в інформаційному середовищі, а також захищати свою особисту інформацію в Інтернеті.
07 листопада здобувачі освіти закладу долучилися до Національного уроку з медіаграмотності, який транслювався на телеканалі та ютуб-каналі «Суспільне Культура». Цьогорічний урок проходив у форматі командного квесту, де підлітки виконували інтерактивні завдання з історії, фактчекінгу і штучного інтелекту разом із зірковими гостями. Тематика уроку охопила найбільш актуальні питання сучасного інформаційного середовища: як розпізнавати фейки, штучний інтелект і виклики його залучення, протидія хейту в інтернеті та розуміння історичних подій. Кожне завдання уроку складено у форматі edutainment за допомогою гри. Дітям було цікаво, пізнавально. Адже, урок був не лише навчальним, а й мотивуючим, оскільки він сприяв розвитку критичного мислення та підвищенню інформаційної обізнаності.
З 10 вересня по 25 жовтня 2024 року в Старобросковецькому ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбувся Всеукраїнський Олімпійський урок та Олімпійський тиждень «Україна єднає серця". Це традиційний захід, який щорічно відбувається на початку вересня та об'єднує всіх прихильників олімпійського спорту. Головна ідея – навчити дітей цінувати власне здоров'я, вести активний здоровий спосіб життя, займатись фізичною культурою та спортом. У рамках Олімпійського тижня всі заходи були спрямовані на популяризацію спорту та здорового
способу життя. Найвагомішим результатом проведення Олімпійського тижня
у школі стало залучення дітей до занять фізичною культурою та
спортом. Спільні зусилля та пропаганда здорового способу життя дозволять виховати здорову, вільну, незалежну, успішну Українську націю!
Віримо у себе і свої можливості! Крокуємо разом до перемоги!
В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Читаюча шкільна родина!» було проведено літературний захід "Казка в гості завжди жде " для здобувачів освіти 1 - 5 класів. Мета заходу зробити книгу супутником життя , та виховувати любов до книги, особливо до казки, яка навчає добру, правди. Прищепити любов до читання.
У День української писемності та мови за традицією у закладі проведено виховний захід на тему «Українська мова - наш скарб», де 6-8 класів розповіли про історію започаткування свята, декламували вірші українських письменників про мову, розігрували кумедні сценки, розказували гуморески.
Мета заходу - сприяти усвідомленню значення рідної мови як державної; виховувати прагнення передати нащадкам наш скарб — українську мову, бажання та вміння спілкуватися українською мовою.
Сьогодні здобувачі освіти нашого закладу приєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Цей захід об'єднав українців з усіх куточків світу, об'єднавши нас спільним бажанням зберегти та розвивати нашу мову.
Радіодиктант - це не просто перевірка грамотності, це символ нашої національної ідентичності, це демонстрація любові є до рідної мови та її збереження.
Пишаймося та цінуймо рідну мову!
Плекаймо її унікальність!
Торгівля людьми є однією з найнебезпечніших форм злочинності у світі, яка включає обман, насильство і експлуатацію. 18 жовтня для учнів 8-11 класів практичним психологом було проведено практичне заняття "Торгівля людьми - як це попередити", де здобувачі освіти поглибили знання про основні способи захисту своїх прав та безпеки, дізналися про небезпеки, пов’язані з цією глобальною проблемою, та отримали корисну інформацію щодо запобігання таким ситуаціям, а також учні активно обговорили важливість інформованості у боротьбі з торгівлею людьми, ставили запитання, демонструючи зацікавленість у темі. Окрім того, Михайло Юрійович, запропонував здобувачам освіти та їхнім батькам «Практичне заняття», яке включає в себе: інформаційне повідомлення «Що ми розуміємо під поняттям торгівля дітьми?" та перегляд навчального фільму «Станція призначення – життя».
Здобувачі освіти Старобросковецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів взяли участь в обласній мистецькій кампанії "Федькович - керманич української ідентичності", присвяченої відзначенню 190-річчя із дня народження Юрія Федьковича. Відповідно до плану роботи школи та з метою збереження української національної ідентичності, підвищення серед учнів рівня знань про видатних особистостей – духовних провідників Українського народу було проведено ряд заходів:
- літературна світлиця "Федькович - керманич української ідентичності" (вчитель укр.мови та літератури Бульбук Л.Є.);
- години спілкування: « Юрій Федькович (1834–1888) «Великий приятель школи, учителів і народу» (9 клас – Пергул О.Д.); «Юрій Федькович - просвітянин, будівничий освіти на Буковині» (8 клас – вчитель укр.мови та літератури Прунь О.А.);
- перегляд фільму «Школа його життя» (7 клас -Кордубан О.К.), який розкриває одну з граней його особистості – педагогічну, адже своїми поглядами на роль освіти і християнської моралі в житті дитини Федькович випереджав своїх сучасників на цілі десятиліття;
- онлайн – відвідування літературно-меморіального музею Юрія Федьковича (8-11 класи);
- онлайн-подорож «8 цікавих фактів про Юрія Федьковича» (5-7 класи).
Окрім цього, в школі було організовано тематичну виставку «Він плакав і сміявся з народом: творчий спадок Федьковича» та проведено літературні читання, де учні могли продемонструвати свої знання та творче бачення його робіт.
З метою формування у дітей та молоді української національної та
громадянської ідентичності засобами сучасного українського кіно 17 жовтня здобувачі освіти Старобросковецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів взяли участь у обласному молодіжному форумі "Мова - засіб перемоги" у рамках якого переглянули український фільмів "Будинок "Слово" (кіноконцертна зала «Чернівці») про легендарних українських письменників та поетів доби Розстріляного відродження.
11 жовтня в закладі відбувся благодійний ярмарок. Ми просто вражені вашою активністю! Шановні батьки, ви приготували неймовірні смаколики, а учні проявили креативність та старанність у підготовці до заходу. Завдяки вам, ми зібрали 13 038 грн. на потреби наших захисників.
Дякуємо кожному, хто долучився та зробив свій внесок. Ваша підтримка – це найкращий подарунок для наших захисників. Завдяки вам ми зможемо наблизити нашу перемогу!
10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров'я. З метою формування здоров'язберігаючих компетентностей, підвищення обізнаності щодо проблем ментального здоров'я та в рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" для здобувачів освіти нашого закладу були організовані та проведені заходи практичним психологом і класними керівниками, а саме такі: «Скажіть чесно як ВИ?» (навчальний день з учнями розпочався з питання); уроки з ментального здоров’я «Техніка релаксації: повільне дихання» (5-7 клас) під якого учні навчились виконувати вправи, що допоможуть переживати стресові ситуації, емоційні бурі; години спілкування: «Моя супер сила" (1,3 класи), "Турбуюсь про своє здоров'я" ( 5 клас ), «Емоції та їх враження. Психічне здоровʼя» ( 8 клас ), «Відповідальність як складова ментального здоров’я» ( 9 клас ), Поведінка та допомога в стресових ситуаціях» (10 -11 класи); психологічні хвилинки «Ти як?» (ігри «Веселий ритм», «Я малюю, а ти відгадай», «Гімнастика по колу» та «Дерево сили"); арт-терапевтична акція "Антистресові розмальовки" (діти ООП); флеш моб "Руханка сили"; практичні заняття та тренінги «Кола підтримки» – вправи на подолання стресу», «Все в наших руках!"; бесіди "Що таке ментальне здоров'я?" (1-11 класи, дошкільна різновікова група). Всі заходи пройшли весело та цікаво. Разом вчимося долати стрес, вчимося розуміти свої почуття, знаходити способи вираження їх, розвиваємо емоційну грамотність.
З 1 до 31 жовтня 2024 року в закладі стартує Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки».
Читання є невід’ємною частиною людського життя. Воно не лише розширює наш кругозір, але й має глибокий вплив на розум, емоції та соціальні взаємодії. Читання книг допомагає отримувати нові знання та розвивати інтелектуальні здібності. Через книги ми дізнаємось про різні культури, історичні події, наукові відкриття та багато іншого. Це розширює наш кругозір і сприяє розвитку критичного мислення.
Запрошуємо здобувачів освіти, вчителів, батьків долучитися до проведення місячника шкільних бібліотек та стати активними користувачами бібліотеки.
День вчителя - одне із найяскравіших осінніх свят! Це свято мудорсті, енергії та наснаги, свято людей, від яких залежить майбутнє цілої нації.
Сьогодні здобувачі освіти нашого закладу, як завжди, яскраво, весело та креативно привітали усіх педагогів з професійним святом. Випускники 9 та 11-х класів зранку зустрічали вчителів у вестибюлі школи, вітали і дарували квіти та святкові листівки.
Після уроків в актовій залі відбувся святковий концерт до Дня вчителя " Нехай завжди триває Ваш урок". Щирі слова подяки та музичні номери принесли гарний настрій усім присутнім....
Дякуємо ЗСУ за можливість навчати та працювати. Віримо, що вже скоро будемо навчатися в мирній країні. Разом - до перемоги!
01 жовтня 2024 р. здобувачі освіти долучилися до обласного проєкту «Сила нескорених або уклін вам, Захисники України!». з метою належної організації відзначення Дня захисників і захисниць України, Дня Українського Козацтва, Покрови Пресвятої Богородиці, створення Української повстанської армії проведено у закладі ряд заходів: - тематична лінійка «День Захисників і Захисниць України «З нами сила роду» (1-11 класи);
єдина година спілкування для 1- 4 класів «З Днем Захисників і Захисниць України»;
-уроки мужності «Герої рідного краю» (5-9 класи);
- єдина година спілкування «Україна переможе!» (10 -11 класи);
- перегляд кінострічок про боротьбу українського народу «Війна. Український рахунок» (9-11 класи);
-віртуальна виставка «Герої, які полягли за наш край» ; - відверті розмови із здобувачами освіти присвячені Героям рідного краю (1-11 класи)
Продовжуємо роботу над проєктами, де здобувачі освіти мають змогу зайнятися пошуковою роботою, познайомитись з Героями рідного краю, які поклали життя за цілісність своєї держави (https://m.facebook.com/groups/2200331673362320/permalink/6807105726018202/ ), а саме:
-«Пам’ятаємо Героїв мого краю» (4 клас та шкільний бібліотекар);
-«Плекаємо патріотів України. Українець – це на все життя»
(5 клас);
-«Герої поруч (6 клас);
-«Герої мого краю» (7 клас);
-«Вірний син України» (9 клас);
-«Герої нашого села» (10-11 класи);
-«Шляхами подвигу і слави» (пам’яті Чікала Юрія) (8 клас).
17 жовтня 2024 року планується відкриття:
- меморіальної кімнати пам’яті, де будуть висвітлені історії про захисників України рідного краю;
- меморіальних дошок загиблим випускникам закладу, які загинули у російсько-українській війні – Адамовичу Олексію, Тарновецькому Іллі та Іліці Дмитру.
30 вересня у Старобросковецьковецькому ЗЗСО І-ІІІ ступенів проведено єдиний урок для учнів 10-11 класів до Дня пам'яті жертв Бабиного Яру " Трагедія Бабиного Яру у серці українського народу". Під час якого учні дізнатися більше про цю трагічну сторінку історії. Окрім того, переглянули презентацію, яка допомогла розкрити суть трагедії Бабиного Яру, пояснити її влив на долю людства . Вшанування річниці трагедії в Бабиному Яру допомогло учням усвідомити , що мир, життя і злагода між людьми - найвищі на землі цінності, а особливо сьогодні. Вчитель історії та класний керівник 11 класу, Керстинюк А.Т., порівняв трагедію минулого та сьогодення України. Діти зробили висновок, що людство зобов'язане пам'ятати чорні сторінки своєї історії та робити все , щоб такі події більше не повторилися.
29 вересня здобувачі освіти закладу відвідали виставки та експозиції Чернівецького обласного краєзнавчого музею. Діти поринути у світ багатої природи, археології, історії, етнографії та культури розмаїтої Буковини, дізналися про таємниці минулого, досвід попередніх культур, де історія ожила у музейних предметах та експонатах. Учні почули про героїчні й трагічні сторінки нашої історії, відчули зв'язок поколінь і очевидні паралелі із сучасністю.